Letní 25% sleva na vše s kódem ,,leto'' při uplatnění v košíku.

Význam kamenů

Jak krystaly fungují?

Na atomové úrovni je náš vesmír stále vibrující těleso. Krystaly umí mimořádně dobře udržet stabilní vibrace, díky jejich krystalické, mřížové struktuře. My lidé, jsme na druhou stranu velmi složitá směs vibrací, která se snadno rozruší a stává se nevyváženou. Což nás dělá nevyrovnanými a často díky tomu, i nemocnými. Spoustu věcí okolo nás mohou naše vibrace ovlivnit, od vnějších vlivů, jako je elektromagnetický a geopatický stres, až po vnitřní, jako jsou neustálé negativní myšlenkové vzorce a potlačování emocí.

Krystaly vyzařují stálé vibrace, které pomáhají vytvářet rovnováhu uvnitř nás a přináší Zen do prostorů kolem nás.

Právě z tohoto důvodu se již tisíce let používají, pro svou silnou léčivou moc.


Vyberte si některý z naší nabídky náramků či kamenů

 

Čištění

Krystaly dokáží velmi rychle zachytit negativní energie. Než dorazí do vašeho domova,  procházejí mnoho rukama, pohlcují různé energie a ty  by mohly ovlivnit vaši vlastní rovnováhu. Existuje řada metod čištění, některé z nich jsou uvedeny níže. 

Jak správně čistit svůj krystal, určíme například podle toho, zda je krystal surový nebo leštěný. Kameny mají také rozdílné složení. Například čištění některých krystalů ve vodě, pokud jsou kovové, může způsobit jejich erozi, příliš jemné krystaly se mohou ve vodě rozpadnout ...

Některé kameny mají samočistící schopnosti a očistu tedy nepotřebují, jedná se o tyto druhy: apofylit, azulit, citrín, diamant, fenacit, kyanit.

Voda

Krystaly, které se nedrolí, lze podržet pod tekoucí vodou nebo ponořit do slané vody. Myslete přitom na to, že z nich smýváte vše negativní a krystal se vrátí do původní energie. Doba omývání je intuitivní, sami dobře poznáte, zda jsou kameny již energeticky čisté. Po omytí své kameny velmi opatrně a pečlivě osušte měkkým a čistým hadříkem. Pokud máte možnost, doporučujeme očistit kameny pomocí vody v přírodě, například v potůčku, řece, vodopádu nebo v oceánu. Můžete vložit kámen do propustného pytlíčku a ten držet ve vodě tak, aby přes něj mohla proudit a vše s sebou odnést.

Angelit, kalcit, kunzit, kyanit, labradorit, malachit, selenit, tyrkys, tyto druhy krystalů se s vodou nekamarádí.

Do solného roztoku nevkládejte perly a opál, mohlo by dojít k jejich poškození. 

Voda s křišťálem

Čistit své kameny můžete také vložením do misky s vodou a křišťálem. Pro zvýšení očistného efektu vody můžete také přidat šalvěj, levanduli nebo bazalku.

Vykuřování

Vykuřování je další skvělý způsob očisty vašich krystalů. Vhodným vykuřovadlem je například šalvěj, santal, levandule, sweetgrass (tomkovice vonná), nebo cedr. Je třeba, aby váš kamínek procházel kouřem z vykuřovadla po dobu alespoň 20 - 30 vteřin. Při samotném vykuřování myslete na to, jak s kouřem odchází z kamene vše negativní.

Vizualizace

Podržte krystal ve vaší dlani a myslete na to, jak z něj všechny negativní energie odchází, právě díky síle vašich myšlenek. Doslova jej svými myšlenkami omývejte. Poté si představte, že jsou vaše kameny obklopeny bílým světlem, které jimi také prochází. Po několika minutách ucítíte, jak jsou vaše kameny energeticky lehčí a očištěné.

Selenit

Selenit je mocným kamenem s vysokými vibracemi. Tento krystal by neměl nikomu doma chybět. Dokáže čistit auru, absorbuje vše, co do našeho biomagnetického pole nepatří. A stejně tak dokáže čistit a nabíjet ostatní krystaly. Ponechte vaše minerály odpočívat u selenitu, alespoň přes noc. Ze selenitu můžete poskládat také jednoduchou krystalovou mřížku, do které můžete vaše kameny umístit.


 

Aktivace

Pokud už máte svoje kameny očištěné, je důležité je zasvětit a naprogramovat. Tím zkoncentrujete jejich energii a kameny tak nebudou absorbovat jiné, případně nežádoucí energie. Aktivace minerálů je dost důležitá, tím vlastně minerál dostane svůj konkrétní úkol, tedy jakési jeho poslání na tomto světě.

Minerál sice umí vyzařovat energii, ale vy ji po něm musíte požadovat, protože by ji jinak mohl vyzařovat samovolně jen na místo s nižší energetickou hodnotou. Stačí na to pouze pomyslet, ale z etických důvodů je lepší o tu energii kamínek požádat, poprosit. Ideální prý je, pokud každý minerál slouží pouze jedinému účelu, který se nemění. (přinést klidný spánek, harmonizovat, léčit, ochraňovat apod.). Takového minerálu by se pak měl dotýkat již jen jeho majitel. 

Svůj kámen vložte do své levé dlaně a postavte se do světla, ať už venku nebo doma. Dívejte se na kámen a představujte si čisté světlo, kterým je obklopen. Poté proneste větu (můžete jen ve své mysli): “Zasvěcuji tento kámen Nejvyššímu dobru, Světlu a Lásce.”

Nyní můžete svůj minerál aktivovat ke konkrétnímu účelu. Nejprve se ujistěte, že máte ty správné kameny, které mají pro váš účel ty správné vibrace, například růženín pro přivolání lásky. 

Zformulujte si větu a tu poté 3x nahlas zopakujte, opět stačí pouze ve vaší mysli. “Programuji tento kámen na … (doplníte váš záměr). Můžete se také dívat na programované krystaly a silně myslet na váš záměr. Záměr by měl vždy souviset s vámi, vaší osobností, vaším přesvědčením. Kameny programujeme pouze k dobrým záměrům, které nepřinesou negativní energie a nezpůsobí nikomu nic zlého.

A pamatujte, čemu věříme a kam vysíláme naše záměry, to stává se naší realitou.

 

 

Nabíjení

Protože intenzita účinku léčivých kamenů má souvislost s přijímanou energií, měly by být očištěné kameny opět nabity.

Velmi častým a jednoduchým způsobem nabíjení mnoha minerálních kamenů je právě slunce. Některé kameny mají rádi nabíjení přímo na slunečním světle, jako třeba křišťál, jiné je zase dobré nabíjet nepřímo, například na parapetu za oknem. 

Některé kameny není dobré vystavovat slunečnímu záření, jelikož jeho vlivem blednou, Jedná se o tyto druhy: avanturín, ametyst, akvamarín, beryl, citrín, fluorit, kunzit, safír, růženín, záhněda. Pokud je na sluníčku přece jen chcete dobíjet, učiňte tak pouze krátce a ráno, nebo večer, kdy je sluneční svit slabší. 

Druhým zcela jednoduchým způsobem nabíjení vašich kamenů a náramků je jejich umístění na měsíční světlo. Je však třeba brát v potaz venkovní teplotu. V zimě a zejména v mrazech pak mohou některé krystaly puknout. V takovém případě je raději umístěte na parapet za okno. Nejsilnějších účinků dosáhnete za úplňku, kdy jsou všechny energie na vrcholu.

 

 

Jak často minerály čistit a nabíjet? 

Na internetu i v odborné literatuře najdete mnoho různých doporučení ohledně frekvence čištění a nabíjení vašich krystalů. My však doporučujeme, držet se vlastní intuice.

Pokud jste neprožili žádné extrémnější situace, doporučujeme kameny očistit přibližně 1x týdně. Ale je to na vás, pokud cítíte, že energetická očista je třeba častěji, nebo naopak méně častěji, neřiďte se žádnými doporučeními, ale vlastním cítěním. Udělejte si z péče o své minerální miláčky pravidelný rituál, vyplatí se vám to, uvidíte. Zrelaxujete se a také se opět více přiblížíte svému záměru. 

Své kamínky pravidelně čistěte, programujte a nabíjejte. Užívejte si jejich přítomnost a vychutnávejte jejich vibrace, které vám pomáhají dosáhnout vašeho záměru.

 

 

Čakry

Každá z vašich sedmi čaker je silně spjata s konkrétními krystaly. Krystaly pomáhají čakrám k vyvážení sil , sladění se s pozitivními vibracemi a také samotné očistě. Aby bylo lidské tělo zdravé, je třeba, aby jeho čakry byly v rovnováze, správně fungovaly a přijímaly bioenergii.

Poruchy čaker se projevují jako nemoci, špatné mezilidské vztahy nebo těžké životní situace. Pokud jsou všechny čakry, odblokované, vyčištěné a v harmonii, je harmonický i život člověka.

První čakra MULADHARA - kořenová čakra

Drahé kameny pro první čakru: achát, heliotrop, hematit, červený korál, granát, karneol, sardonyx, šedý achát,rodochrozit, rubín, tygří oko

Druhá čakra SVADHISTANA - čakra na podbřišku, často uváděná i jako sakrální či společenská

Drahé kameny pro druhou čakru: citrín, karneol, měsíční kámen, tygří oko, zlatý topaz,

Třetí čakra MANIPURA - čakra solar plexus

Drahé kameny pro třetí čakru: avanturín, citrín, jantar, malachit, sluneční kámen, růženín, tygří oko, topaz, záhněda

Čtvrtá čakra ANAHATA - srdeční čakra

Drahé kameny pro čtvrtou čakru: amazonit, avanturín, jadeit, kunzit, nefrit, olivín, smaragd, růženín, turmalín

Pátá čakra VIŠUDHA - krční čakra

Drahé kameny pro pátou čakru: akvamarín, chalcedon, lapis lazuli, modrý achát, modrý turmalín, pyrit, sokolí okotyrkys

Šestá čakra ADŽNA - čakra třetího oka

Drahé kameny pro šestou čakru: ametyst, azurit, fluorit, křišťál, lapis lazuli

Sedmá čakra SAHASRARA - korunní čakra

Drahé kameny pro sedmou čakru: ametyst, celestín, fluorit fialový, jadeit, křišťál

<